Avustralya Demi-Pair Programı

 

Demi Pair programı Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere destek amaçlı hazırlanmış bir programdır. Bu programın amacı çalışmak değil eğitimdir. Bir okula kayıt olan ögrenciler dil eğitimi alırlarken isterlerse ve gerekli nitelikleri taşıyorlarsa Demi-pair olarak bir ailenin yanında kalarak haftada 15 saat çalışabilir böylelikle konaklama ve yeme içme giderlerini karşılayabilirler. Konaklamaları ve günde 3 öğün yemekleri aile tarafından karşılanmaktadır. Demi-Pair programında öğrenci  ev işleri ve çocuk bakımı konusunda kaldıkları aileye yardımcı olurlar. Yapacakları işler aileye göre ve çocukların yaşlarına göre değişiklik göstermektedir. Konakladıkları aile tarafından haftada 15 saatin üzerinde çalışmaları istenirse ekstra ücret alabilirler.

Avustralya’da demi-pair programına en az 3 ay, en fazla 1 yıl süre ile katılabilirsiniz. Tavsiye edilen süre en az 6 aydır.

Demi-pair programına katılabilmeniz için minimum 18 yaşında olmanız , en az Intermediate seviyesinde İngilizce bilmeniz, çocuk bakımı tecrübesine sahip olmanız gerekmektedir.

Başvuruların program başlangıç tarihinden en geç 3 ay önce yapılması tavsiye edilir. Başvuru için gereken belgeler ve ücretler konusunda lütfen bizi arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir